Jak rozliczyć podatek z Czech?

Jak rozliczyć podatek z Czech?

Jak rozliczyć podatek z Czech?

Wszystkie osoby pracujące na terytorium Czech, których dochód przekroczył kwotę 15000 CZK, muszą rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Nie należy zapominać także, że jeżeli jesteśmy polskim rezydentem podatkowym, należy złożyć formularz PIT-36 z załącznikiem ZG w Polskim Urzędzie Skarbowym, który uwzględniać będzie dochody pozyskane w kraju naszych południowych sąsiadów.

Jakie dokumenty potrzebujesz do rozliczenia podatku w Czechach?

Aby poprawnie złożyć zeznanie podatkowe, trzeba będzie skompletować zestaw odpowiednich dokumentów. Jeżeli starać się będziesz o różnego rodzaju ulgi może być ich całkiem sporo, ponieważ trzeba potwierdzić, że możesz z nich skorzystać. Niezbędne do rozliczenia są jednak cztery dokumenty:

  • kopia dowodu osobistego,
  • potvrzeni – czeski odpowiedniki polskiego formularza PIT-11 otrzymywany od pracodawcy, na którym znajdziemy wszystkie informacje na temat wynagrodzenia i składek zapłaconych na podatek dochodowy,
  • formularz EU/EWR – dokument uzyskany z polskiego urzędu zawierający informacje o dochodach osiąganych w Polsce,
  • zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego – osobisty numer konta, na które mają zostać przesłane pieniądze ze zwrotu podatku z Czech.

Na złożenie deklaracji masz czas do 31 marca następującego po danym roku podatkowym. Jeżeli zdecydujesz się na usługi biura podatkowego, termin ten wydłuża się i urząd czekać będzie na załatwienie wszystkich formalności do 30 czerwca.

Jak obliczyć zwrot podatku z Czech?

Na wysokości zwrotu podatku z Czech wpływa wiele czynników – w głównej mierze wysokość wynagrodzenia i suma skłądek, jaka została pobrana na rzecz podatku dochodowego

Warto zainteresować się także licznymi ulgami, z których mogą skorzystać podatnicy w tym kraju. Stawki podatkowe są bardzo atrakcyjne w porównaniu z innymi krajami europejskimi i wynoszą: 15% – dla dochodów nieprzekraczających 1,2 mln koron. 22% – dla dochodów powyżej 1,2 mln koron.

Jeżeli pracowałeś w Czechach i zastanawiasz się, na jaki zwrot podatku możesz liczyć, polecamy zgłosić się do naszego biura podatkowego – pomożemy Ci ustalić kwotę i załatwimy za Ciebie wszystkie niezbędne formalności.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności