Jak rozliczyć podatek w Belgii?

Jak rozliczyć podatek w Belgii?

Jak rozliczyć podatek w Belgii?

W celu rozliczenia podatku w Belgii niezbędne jest złożenie odpowiedniej deklaracji w wyznaczonym przez urząd skarbowy terminie. Potrzebna będzie Ci do tego karta podatkowa Loonfiche oraz zaświadczenie o uzyskanych dochodach EU/EWR z polskiej skarbówki. Zwrot podatku otzrymasz jeżeli byłeś legalnie zatrudniony i otrzymywałeś wynagrodzenie, z którego pobierana była zaliczka na podatek dochodowy w każdym miesiącu.

Jak wygląda rozlicznie podatku Belgia?

Podatnicy zobowiązani do rozliczenia, czyli wszystkie osoby uzyskujące dochody w tym kraju otrzymują automatycznie od belgijskiego urzędu skarbowego formularz do wypełnienia. W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych i zostaniesz przypisany do jednej z nich w zależności od wysokości Twoich dochodów. Wyróżnia się następujące progi: 25, 30, 40, 45 i 50 %.

Warto wiedzieć, że jeżeli jesteś nierezydentem i masz przed sobą swoje pierwsze rozliczenie podatku w Belgii, to nie otrzymasz automatycznie formularza deklaracji podatkowej – musisz złożyć specjalny wniosek.

Rozliczenia podatku z Belgii – jak złożyć deklarację?

Z podatku dochodowego w Belgii możesz rozliczyć się na kilka sposobów w zależności od Twoich preferencji. Tradycyjnie możesz odwiedzić urząd i złożyć papierowy formularz osobiście lub w takiej samej formie wysłać go pocztą.

Polecanym i dużo wydatniejszym sposobem jest rozliczenie elektroniczne za pomocą Internetu. Deklaracja taka trafia bezpośrednio do systemu, dzięki czemu najszybciej otrzymasz wszystkie informacje o zwrocie. Możesz także zgłosić się o pomoc do profesjonalnego biura podatkowego – w takim przypadku doradca zajmie się dostarczeniem zeznania w Twoim imieniu. 

Jakie dokumenty potrzebne są do rozliczenia podatku w Belgii?

Aby złożyć zeznanie podatkowe w Belgii potrzebne będą Ci następujące dokumenty:

  • belgijska karta podatkowa Fiche – dokument wydawany przez pracodawcę zawierający kompleksowe informacje o dochodach i składkach zapłaconych na podatek dochodowy; odpowiednik polskiego PIT11,
  • zaświadczenie EU/EWR – w celu potwierdzenia rocznych dochodów i potrąconych podatków z innych krajów 
  • wypełniona ankieta osobowa,
  • kopia dokumentu tożsamości,
  • numer konta bankowego,
  • unijne akty urodzenia dziecka i małżeństwa – w przypadku starania się o ulgę na dzieci lub wspólnego rozliczenia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czy pracując w Belgii, muszę rozliczyć się w Polsce?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności