Jak rozliczyć Danię?

Jak rozliczyć Danię?

Jak rozliczyć Danię?

Po uzyskaniu dochodu w Danii należy rozliczyć go po zakończeniu roku podatkowego z tamtejszym urzędem skarbowym, a następnie wypełnić PIT-36/ZG w Polsce. Nie trzeba składać deklaracji w polskiej skarbówce jeżeli nie uzyskaliśmy tu żadnych przychodów.

Kiedy należy rozliczyć podatek z Danii?

Rozliczenie rocznych dochodów z zagranicy w przypadku gdy mamy również zobowiązania z polskim urzędem skarbowym mogą przysporzyć sporo problemów. Zarobki z Danii muszą rozliczyć dwie grupy podatników

  • polscy rezydenci podatkowi,
  • osoby, które nie uzyskała żadnych przychodów w Polsce w ciągu danego roku podatkowego.

Podczas rozliczania dochodów z zagranicy należy wypełnić się PIT-36/ZG. Rezydentem podatkowym nazywa się osobę, która w ciągu roku uzyskała dochody zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, lub posiada w naszym kraju centrum interesów życiowych – zawodowych i prywatnych. 

Jak rozliczyć podatek z Danii?

Każda osoba przebywająca i pracująca w Danii więcej niż 6 miesięcy, ma także obowiązek rozliczenia się z tamtejszym urzędem skarbowym. W tym celu należy wcześniej w duńskim urzędzie skarbowym SKAT załatwić następujące formalności:

  • uzyskać numer CPR (polski NIP) – jest niezbędny do załatwiania licznych spraw w Danii: korzystanie z usług medycznych załatwianie formalności w banku, oraz spraw podatkowych,
  • zarejestrować w duńskim systemie podatkowym zgłaszając się do SKAT,
  • zdobyć kod TASTSELV – otrzymamy go, logując się na stronie internetowej www.skat.dk i jest to kod przyznawany do dokonywania rozliczeń podatkowych online. Potrzebny do tego będzie wyżej wspomniany kod CPR. 

Następnie należy złożyć odpowiedni wniosek najpóźniej do 1 lipca następującego po roku podatkowym, za który się rozliczamy. Wszystkie formalności załatwia się na stronie SKAT, a decyzja o rozliczeniu jest wystawiana zaraz po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów. Istnieje także możliwość wysłania zeznania podatkowego listem poleconym, jednak cała procedura wydłuża się w takim wypadku do 2-3 miesięcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak sprawdzić kartę podatkową w Danii?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności