Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2022?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2022?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2022?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec w 2022 roku może wynieść od 3 do nawet 6 miesięcy.

Kiedy dostaniesz zwrot podatku z Niemiec?

Na czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec bardzo duży wpływ ma termin złożenia deklaracji podatkowej. Formularze złożone pod koniec okresu rozliczeniowego rozpatrywane są zazwyczaj dłużej, ponieważ wtedy do urzędu napływa najwięcej formularzy.

Niemiecki urząd skarbowy nie ma wyznaczonego terminu, do kiedy musi wydać decyzję w sprawie złożonych deklaracji. Nie można więc oficjalnie powiedzieć, kiedy otrzymamy zwrot – pozostaje opierać się wyłącznie na obserwacji. Jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje pieniędzy spodziewać można się w czasie od 3 do 6 miesięcy. Doświadczenie z lat poprzednich podpowiada jednak, że szansę na szybszą wypłatę mają podatnicy składający zeznanie przez Internet. Niezwykle ważne jest również, aby Finanzamt posiadał nasze aktualne konto – jeżeli nie będzie ono aktywne nie będzie jak dokonać przelewu.

Terminy zwrotu podatku z Niemiec

Rozliczenie podatkowe z Niemiec za rok 2021 musimy złożyć w urzędzie skarbowym do dnia 31 lipca. Taka sama ostateczna data obowiązywać będzie w następnych latach – jest to powrót do zasad obowiązujących przed pandemią. Nadzwyczajna sytuacja utrudniająca przemieszczanie się zmusiła bowiem rząd do przedłużenia okresu rozliczeniowego w 2021 roku o 3 miesiące. 

Powyższy przepis obowiązuje podatników rozliczających się osobiście, całkowicie inny termin obowiązuje natomiast w przypadku, gdy zdecydujemy się skorzystać z usług biura podatkowego – w takiej sytuacji a złożenie deklaracji podatkowej za rok 2021 mamy czas do 28 lutego 2023 roku.

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Jeżeli naprawdę zależy Ci na szybkim załatwieniu wszystkich formalności to warto skorzystać z pomocy biura podatkowego. Pozwala to łatwy kontakt z urzędem skarbowym oraz gwarantuje poprawność wypełnionego wniosku – dzięki temu nie będziesz zmuszony dokonywać korekty, która znacznie wydłuża cały proces.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności