Jak długo czeka się na zwrot podatku z Austrii?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Austrii?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Austrii?

Cała procedura rozliczenia podatku z Austrii trwa 2 do 6 miesięcy. Po takim czasie od złożenia deklaracji w urzędzie skarbowym możemy spodziewać się pieniędzy na naszym koncie bankowym. 

Od czego zależy czas oczekiwania na zwrot podatku z Austrii?

Dlaczego czasami musimy czekać na zwrot podatku z Austrii 2 miesiące a czasami aż 6? Skąd taka różnica? Przede wszystkim zależy to od urzędu, w którym się rozliczamy – niektóre placówki są bardziej obciążone i mają znacznie więcej deklaracji do zweryfikowania. Duży wpływ będzie miał także termin, w jakim złożyliśmy niezbędne dokumenty – czekanie na ostatnią chwilę zazwyczaj sprawia, że cały proces jest znacznie dłuższy, ponieważ to wtedy do urzędu wpływa najwięcej wniosków.

Ważne także, aby bezbłędnie wypełnić formularz – każdy błąd wiązać się będzie z koniecznością wprowadzenia korekty, a co za tym idzie ponownym rozpatrzeniem deklaracji przez urząd. Nawet najmniejszy błąd w danych osobowych może sprawić, że cały proces znacznie się wydłuży.

Jak rozliczyć się z podatku z Austrii?

Do uzyskania zwrotu podatku z Austrii niezbędna będzie karta Lohnzettel (odpowiednik polskiego PIT-11) która zawiera wszystkie niezbędne informacje o naszych zarobkach i opłacanych w danym roku składkch. Przekazuje ją nam pracodawca najpóźniej do końca lutego.

W Austrii obowiązuje kilka terminów składania deklaracji. W formie papierowej musisz złożyć dokumenty do 30 kwietnia, w formie elektronicznej za pośrednictwem FinanzOnline do 30 czerwca. Najdłużej, bo aż do 30 września czas mają osoby, które otrzymywały dwa lub więcej wynagrodzeń podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym

Kto musi rozliczyć się z podatku w Austrii?

Obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Austrii dotyczy osób, które w danym roku uzyskały dochody wyższe niż 12 000 euro lub dostały wezwanie z austriackiego urzędu skarbowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Austrii. Zatrudniamy również ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności