Ile zwrotu podatku z Danii?

Ile zwrotu podatku z Danii?

Ile zwrotu podatku z Danii?

Na rozliczenie wpływ będzie miało wiele czynników jednak średnia suma zwrotu podatku z Danii to 1200 euro. Warto więc złożyć deklarację i upomnieć się o należne nam pieniądze – to duża szansa na pokaźny zastrzyk gotówki!

Wyższy zwrot podatku z Danii? Skorzystaj z ulg!

Podczas rozliczenia podatku z Danii warto pamiętać, że mamy prawo skorzystać z wielu dostępnych ulg, które ostatecznie wpłyną na wysokość zwrotu. Polacy pracujący w Danii mogą skorzystać z następujących odliczeń koszów:

  • podróży na trasie Polska a Dania, 
  • zakwaterowania w Danii,
  • wyżywienia.

Ważne, żeby powyższe wydatki były dobrze udokumentowane w postaci rachunków za paliwo, biletów z bramek autostradowych, lotniczych czy za komunikację miejską oraz w przypadku ulgi zamieszkaniowej w postaci umowy najmu lokalu.

Pomimo tego, że podczas rozliczenia nie musisz przedstawiać w urzędzie żadnych rachunków ani faktur. Duński urząd skarbowy może jednak sprawdzić, czy podane koszty były faktycznie poniesione. Urzędnicy mogą tego dokonać nawet 7 lat od momentu złożenia deklaracji, należy więc mieć wszystko dobrze udokumentowane i przechowywać niezbędne dowody.

Kwota wolna od podatku w Danii

Na wysokość zwrotu podatku w Danii bardzo duży wpływ ma oczywiście kwota wolna od podatku – w 2023 roku wynosi ona 48 000 DKK. W przeliczeniu na naszą walutę jest to około 30 tysięcy złotych.

Ulga Cross Border

Ulga przeznaczona dla osób, u których co najmniej 75% rocznego dochodu pochodzi z pracy na terytorium Danii i składających rozlicznie wspólnie z małżonkiem mieszkającym w Polce, który nie posiada dochodu z Danii, a jego dochód w Polsce nie przekroczył w 2022 roku kwoty 48 000 DKK brutto.

Ograniczenie ulgi abolicyjnej

Zmiany w przepisach i ograniczenie ulgi abolicyjnej w 2021 spowodowało, że niektórzy podatnicy pracujący w Danii zmuszeni będą zapłacić różnicę pomiędzy podatkiem dochodowym, który zapłaciliby w Polsce od zarobków zagranicznych, a tym zapłaconym w Danii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak zalogować się do SKAT?

Sprawia to, że praca w Danii polskich rezydentów podatkowych stanie się mniej opłacalna, ponieważ wysokość odliczenia nie będzie mogła przekroczyć kwoty 1.360 zł.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności