Ile zwrotu podatku z Czech?

Ile zwrotu podatku z Czech?

Ile zwrotu podatku z Czech?

Średni zwrot podatku z Czech wynosi 15-20 tysięcy koron czeskich – takie korzystne warunki możemy uzyskać ze względu na niską stawkę podatku dochodowego wynoszącą zaledwie 15%.

Jaki zwrot podatku z Czech można uzyskać?

Rozliczenie podatku w Czechach jest niezwykle opłacalne dla Polaków pracujących w tym kraju. Średnia kwota nadpłaty to 20 000 koron czeskich – po przeliczeniu na walutę polską daje to ok. 3800 zł.

Na wysokość zwrotu wpływają także odliczenia od podatku, z których możemy skorzystać. Podstawowe ulgi w Czechach to:

  • 24840 KC odliczenia z tytułu posiadania partnera fiskalnego,
  • dodatkowe 11.604 KC odliczenia jeżeli posiadasz dzieci,
  • częściowy zwrot odsetek od kredytu hipotecznego.

Im szybciej złożymy deklarację w urzędzie, tym szybciej otrzymamy zwrot na nasze konto. Średni czas oczekiwania to jednak około 6 miesięcy, dlatego warto załatwić wszystkie formalności w terminie i uzbroić się w cierpliwość.

Kto ma obowiązek rozliczenia podatku z Czech?

W Czechach nie każdy podatnik ma obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym po zakończeniu roku podatkowego. Dotyczy on wyłącznie osób, które osiągnęły dochód większy niż 15 000 koron czeskich. Jeżeli nie osiągnąłeś tego pułapu, wciąż możesz starać się o zwrot podatku z Czech i dobrowolnie złożyć deklarację.

Należy pamiętać, że po zakończeniu roku podatkowego, swoje dochody z Czech musisz wykazać w Polskim urzędzie skarbowym – dotyczy to osób pozostających polskimi rezydentami podatkowymi. W tym celu należy złożyć do odpowiedniej placówki roczne zeznanie na formularzu PIT-36 z załącznikiem ZG.

Zwrot podatku z Czech nawet do 3 lat wstecz

Jeżeli do tej pory jeszcze tego nie zrobiłeś, to możesz się starać o zwrot podatku z Czech nawet do 3 lat wstecz. Oznacza to, że istnieje szansa na odzyskanie należnych Ci pieniędzy jeszcze z roku 2019.

Jeżeli zastanawiasz się, czy należy Ci się zwrot nadpłaconych składek, to powinieneś zgłosić się po pomoc do profesjonalnego biura podatkowego. Korzystając z usług fachowców, masz pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione prawidłowo i najszybciej, jak tylko się da.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności