Ile trwa rozliczenie podatku z Holandii?

Ile trwa rozliczenie podatku z Holandii?

Ile trwa rozliczenie podatku z Holandii?

Średni czas rozpatrywania deklaracji podatkowej przez holenderski urząd skarbowy wynosi od 3 do 12 miesięcy.

Kiedy otrzymasz zwrot podatku z Holandii?

Pomimo że Holenderski urząd skarbowy nie informuje podatnika, kiedy prześle pieniądze, najszybciej zwrotu można spodziewać się po 3 miesiącach od złożenia deklaracji. Warto zaznaczyć, że obserwacja lat poprzednich wskazuje, że rozpatrywane są one w kolejności dostarczenia. Tak, więc jeżeli zależy Ci na szybkim odzyskaniu należnego Ci zwrotu, nie warto zwlekać.

Obowiązujące obecnie przepisy w Holandii, wyszczególniają jednak, że urząd skarbowy Belastingdienst może rozpatrywać deklarację podatkową maksymalnie do 3 lat od daty jej otrzymania. Takie sytuacje mają miejsce zazwyczaj wyłącznie w przypadku poważnego spóźnienia w rozliczeniu lub konieczności wprowadzania poprawek.

Do kiedy trzeba się rozliczyć w Holandii?

Jako że dotrzymanie terminu wpływa na czas, jaki będziemy czekać na zwrot podatku z Holandii to warto je sobie przypomnieć. Jeśli nie jesteś zameldowany w Holandii, musisz złożyć zeznanie podatkowe do 1 lipca roku, następującego po przepracowanym roku. W przypadku, jeżeli posiadasz meldunek to obowiązywać Cię będzie termin 1 maja.

Jak można przyspieszyć zwrot podatku z Holandii? 

Jako że Belastingdienst nie ma jednoznacznie wyznaczonego terminu w którym musi przesłać zwrot podatku na konto podatnika musimy uzbroić się w cierpliwość. Czy istnieje jednak sposób, aby przyspieszyć cały proces? Przede wszystkim powinniśmy jak najszybciej złożyć deklarację do urzędu – najlepiej wypełnić właściwy formularz zaraz po otrzymaniu karty podatkowej Jaaropgave zawierającej wszystkie niezbędne dane. Należy również dokładnie sprawdzić formularz przed wysłaniem, ponieważ najmniejszy błąd może bardzo wydłużyć całą procedurę. W momencie w którym spodziewać będziemy się już pieniędzy na konto przyjdzie do nas list wzywający do dokonania korekty – w takim wypadku zwrot podatku z Holandii otrzymamy zdecydowanie później. Gwarancję poprawnego rozliczenia zyskamy korzystając z usług profesjonalnego biura podatkowego.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności