Ile czasu na rozliczenie podatku z Belgii? Spiesz się!

Ile czasu na rozliczenie podatku z Belgii? Spiesz się!

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii w 2024 roku?

Prawo podatkowe w Belgii pozwala się ubiegać o zwrot nadpłaconego podatku do trzech lat wstecz. W 2024 masz więc szansę rozliczyć się jeszcze za lata 2023, 2022 i 2021. Nie przegap okazji i odzyskaj należne Ci pieniądze – masz czas na złożenie odpowiedniego formularza najpóźniej do dnia 24 listopada.

Do kiedy muszę rozliczyć się z urzędem skarbowym w Belgii?

Aby dokonać rozliczenia podatku w Belgii, niezbędne jest złożenie odpowiedniej deklaracji w wyznaczonym przez urząd skarbowy terminie. W przypadku nierezydentów w 2024 roku formularz musimy dostarczyć do dnia 24 listopada w przypadku tradycyjnego rozliczenia lub do 2 grudnia, jeżeli składasz zeznanie elektronicznie.

Osoby zameldowane mają czas na dostarczenie papierowej deklaracji najpóźniej do 30 czerwca, natomiast elektronicznego rozliczenia należy dokonać do 20 lipca.

Ile czeka się na zwrot podatku z Belgii w 2024 roku?

Ile czeka się na zwrot podatku z Belgii? Średnio pół roku – cały proces może trwać jednak od 3 do nawet do 12 miesięcy. Wszystko zależy od wielu czynników, które musi wziąć urząd skarbowy podczas wydawania decyzji. Wpływ będą miały Twoje zarobki, sytuacja rodzinna, i ulgi, z których będziesz korzystać.

Jeżeli zależy Ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy, skup się przede wszystkim na jak najszybszym załatwieniu formalności i złożeniu deklaracji w wyznaczonym terminie. Ważne jest także, aby nie popełnić błędu w formularzu – konieczność naniesienia poprawek sprawi, że cały proces zdecydowanie się wydłuży. Najszybciej rozliczysz się drogą elektroniczną – dokumenty trafią bezpośrednio do urzędu, a czas oczekiwania skróci się przez wyeliminowanie korespondencji tradycyjną pocztą.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie uzupełnione poprawnie warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podatkowego. Dzięki profesjonalnemu wsparciu dowiesz się jak rozliczyć podatek w Belgii korzystając z dostępnych ulg i kwoty wolnej od podatku w tym kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Mała emerytura z Belgii a obowiązek rozliczenia w Belgii

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności