Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii?

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii?

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii?

Prawo podatkowe w Belgii pozwala się ubiegać o zwrot nadpłaconego podatku do trzech lat wstecz. W 2022 masz więc szansę rozliczyć się jeszcze za lata 202, 2020 i 2019. Nie przegap okazji i odzyskaj należne Ci pieniądze – masz czas na złożenie z urzędem musisz złożyć najpóźniej do dnia 4 listopada jeśli wysyłasz formularz pocztą lub do 2 grudnia 2022 w przypadku rozliczenia online.

Do kiedy muszę rozliczyć się z urzędem skarbowym w Belgii?

Aby dokonać rozliczenia podatku w Belgii, niezbędne jest złożenie odpowiedniej deklaracji w wyznaczonym przez urząd skarbowy terminie. W przypadku nierezydentów w 2022 roku formularz musimy dostarczyć do dnia 4 listopada w przypadku tradycyjnego rozliczenia, lub do 2 grudnia jeżeli składasz zeznanie elektronicznie.

Osoby zameldowane mają czas na dostarczenie papierowej deklaracji najpóźniej do 30 czerwca, natomiast elektronicznego rozliczenia należy dokonać do 20 lipca.

Ile czeka się na zwrot podatku z Belgii?

Na zwrot podatku z Belgii czeka się średnio pół roku. Cały proces może trwać jednak od 3 do nawet do 12 miesięcy. Wszystko zależy od wielu czynników, które musi wziąć urząd skarbowy podczas wydawania decyzji. Wpływ będą miały Twoje zarobki, sytuacja rodzinna, i ulgi, z których będziesz korzystać.

Jeżeli zależy Ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy, skup się przede wszystkim na jak najszybszym załatwieniu formalności i złożeniu deklaracji w wyznaczonym terminie. Ważne jest także, aby nie popełnić błędu w formularzu – konieczność naniesienia poprawek sprawi, że cały proces zdecydowanie się wydłuży. Najszybciej rozliczysz się drogą elektroniczną – dokumenty trafią bezpośrednio do urzędu, a czas oczekiwania skróci się przez wyeliminowanie korespondencji tradycyjną pocztą.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie uzupełnione poprawnie warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podatkowego

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności