Gdzie rozliczyć podatek w Belgii?

Gdzie rozliczyć podatek w Belgii?

Gdzie rozliczyć podatek w Belgii?

W celu rozliczenia podatku dochodowego z Belgii należy złożyć deklarację oraz dodatkowe wymagane dokumenty w Belgijskim urzędzie skarbowym – Federale Overheidsdienst Financien.

Kto musi się rozliczyć z podatku z Belgii?

Rozliczenie podatku z Belgii jest obowiązkowe dla wszystkich osób legalnie zatrudnionych w tym kraju. Co ciekawe, w przypadku posiadania współmałżonka narzuca się obowiązek wspólnego rozliczenia, co jest sporą różnicą w porównaniu do innych państw, gdzie mamy w tej kwestii wybór.

Starając się o zwrot podatku z Belgii, potrzebne będą Ci następujące dokumenty:

  • belgijska karta podatkowa Loonfiche – otrzymasz ją od swojego pracodawcy i znajdziesz tam kompletne zestawienie wszystkich miesięcznych dochodów oraz składek odprowadzonych na podatki dochodowe,
  • zaświadczenie EU/EWR z polskiego urzędu skarbowego,
  • numer konta bankowego,
  • kopia dowodu osobistego wraz z oryginałem do wglądu.

Belgijscy rezydenci podatkowi muszą złożyć zeznanie podatkowe do końca czerwca, zaś nierezydenci mają czas do listopada. Warto nadmienić, że nierezydenci nie otrzymają automatycznie druków deklaracji, które muszą złożyć w urzędzie skarbowym. Muszą oni samodzielnie wnioskować o wydanie odpowiedniej deklaracji.

Wezwanie do rozliczenia z belgijskiego urzędu skarbowego

Belgijski urząd skarbowy – Federale Overheidsdienst Financien może wysłać także  wezwanie do rozliczenia za dany rok podatkowy. Jeżeli otrzymamy taką korespondencję (Aangifte in de belasting van niet-inwoners aanslagjaar) będziemy zobowiązani do złożenia deklaracji w wyznaczonym w piśmie terminie. Jest to bardzo ważne, ponieważ niedopełnienie formalności w wyznaczonym czasie może spowodować nałożenie dotkliwych kar finansowych.

Otrzymałeś wezwanie, a w danym roku nie uzyskiwałeś w tym kraju dochodów? Musisz złożyć w takim razie wyjaśnienie w urzędzie jak najszybciej, aby sprawa się nie skomplikowała. W takim wypadku możesz także zwrócić się o pomoc do biura podatkowego – jeżeli nie jesteś pewien czy powinieneś rozliczyć się z podatku w Belgii, lub nie wiesz, jak to zrobić, zgłoś się do nas, a na pewno będziemy w stanie Ci pomóc.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności