Gdzie rozliczyć PIT z Czech?

Gdzie rozliczyć PIT z Czech?

Gdzie rozliczyć PIT z Czech?

Jeżeli jesteś zatrudniony w Czechach i uzyskujesz tam całość swoich dochodów, nie musisz rozliczać ich w Polsce. Jeżeli jednak w dalszym ciągu jesteś polskim rezydentem podatkowym, musisz rozliczyć się z Polskim Urzędem Skarbowym z dochodów uzyskanych w Czechach. Wyjątkiem jest chęć skorzystania z ulgi na dzieci, do których niezbędne będzie złożenia zeznania podatkowego w naszej skarbówce. Jeżeli nie masz zamiaru korzystać z takiego odliczenia, pozostaje Ci rozliczenie w Czechach – i to nie zawsze. Sprawdź, kto musi rozliczyć się z pracy na terenie tego kraju i jak to zrobić.

Rozliczenie podatku z Czech – kto musi złożyć zeznanie?

Obowiązek rozliczenia podatku z Czech dotyczy wyłącznie osób, których przychód przekroczy w danym roku 15000 CZK. Nie oznacza to, że nie możesz tego zrobić – w przypadku gdy cały rok Twój pracodawca opłacał składki na podatek dochodowy, możesz złożyć zeznanie i starać się odzyskać ich nadpłatę. W kraju naszych południowych sąsiadów mamy do czynienia z niskimi podatkami – stawka wynosi tutaj 15%, a Polacy mają prawo skorzystać z ulg, dzięki którym zwrot może by naprawdę korzystny.

Aby starać się o zwrot podatku z Czech należy złożyć w tamtejszym urzędzie skarbowym zeznanie i wszystkie wymagane dokumenty do 31 marca następującego po danym roku podatkowym.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnego biura podatkowego, termin ten może zostać wydłużony do 30 czerwca. Będziesz mieć także pewność, że wszystko zostało prawidłowo uzupełnione.

Rozliczenie podatku z Czech w Polsce

Jeżeli pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, czyli osobą, której ośrodek zainteresowań życiowych jest w Polsce, musisz rozliczyć się z Polskim Urzędem Skarbowym z dochodów uzyskanych w Czechach. W tym celu należy złożyć PIT-36 z załącznikiem ZG, w którym uwzględnia się zagraniczne zarobki.Kwota zarobków z Czech posłuży skarbowce do wyliczenia obowiązującej Cię stawki podatkowej. Taka metoda rozliczania polega na zastosowaniu metody wyłączenia z progresją i możliwa jest dzięki podpisaniu między Polską a Czechami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Dzięki temu nie zapłacisz po raz kolejny w naszym kraju podatku od dochodów uzyskanych w Czechach.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności