Czy trzeba rozliczyć PIT z Holandii?

Czy trzeba rozliczyć PIT z Holandii?

Czy trzeba rozliczyć PIT z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii jest obowiązkowe w przypadku jeśli zwrot wynosi powyżej 15 euro oraz jeżeli zachodzi konieczność dopłaty 46 euro. Możesz także otrzymać pisemne wezwanie z Belastingdienst. Jeżeli spełniasz te warunki, a nie rozliczysz się z urzędem skarbowym w terminie to nałożona zostanie na Ciebie kara finansowa, wynosząca nawet do kilku tysięcy euro.

Kto musi rozliczyć podatek z Holandii?

Złożenie rocznej deklaracji podatkowej w Holandii będzie dotyczyło osób legalnie zatrudnionych w tym kraju i odprowadzających składki na poczet podatku dochodowego. Musisz to zrobić w przypadku gdy:

  • otrzymałeś pismo Aangiftebrief – Holenderski urząd skarbowy ma prawo wskazać dowolnego podatnika i polecić mu złożenie deklaracji rocznej. W takim wypadku musisz złożyć zeznanie bez względu na to, czy masz otrzymać zwrot, czy musisz dopłacić do podatku,
  • zwrot wyniesie powyżej 15 euro – jeżeliszacowany zwrot podatku z Holandii będzie wyższy niż 15 euro, automatycznie zobowiązany jesteś do rozliczenia,
  • dopłata wyniesie powyżej 46 euro – jeżeli w wyniku zbyt małej kwoty zapłaconych zaliczek rozliczenie wykaże dopłatę wyższą niż 46 euro, również musisz złożyć roczne zeznanie podatkowe w urzędzie.

Kary za brak rozliczenia są dotkliwe i skrupulatnie egzekwowane. W przypadku unikania złożenia deklaracji możemy spodziewać się konieczności zapłaty od 365 do nawet 5278 euro. Nie zwlekaj więc i zgłoś się do naszego biura podatkowego, a pomożemy uregulować Ci wszystkie formalności.

Czy muszę rozliczyć się z podatku z Holandii w Polsce?

Rozliczenie dochodów z Holandii w Polsce konieczne będzie w przypadku gdy jesteś polskim rezydentem podatkowym. Nawet jeżeli nie uzyskałeś w naszym kraju dochodów, musisz złożyć roczne zeznanie PIT-36 wraz z załącznikiem ZG wykazującym Holenderskie wynagrodzenie.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności