Co to jest SKAT w Danii?

Co to jest SKAT w Danii?

Co to jest SKAT w Danii?

SKAT to duński urząd skarbowy, który zajmuje się wszystkimi sprawami podatkowymi w tym kraju. To w SKAT należy złożyć roczne zeznanie wykazujące nasz dochód uzyskany w Danii. 

Kto musi rozliczyć się ze SKAT?

Rozliczenie podatku w Danii dotyczy wszystkich osób legalnie pracujących w tym kraju. Jeżeli uzyskiwałeś dochody i opłacałeś składki na podatek dochodowy, to należy złożyć roczną deklarację zawierającą szczegółowy wykaz poszczególnych kwot. W Danii zajmuje się tym właśnie SKAT, wystawiając wstępną deklarację podatkową.

Na deklarację od osób nieposiadających statusu rezydenta podatkowego SKAT czeka najpóźniej do 1 maja, natomiast rezydenci muszą złożyć rozliczenie do 1 lipca. Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, duński urząd skarbowy wystawia ostateczną decyzję, analizując poprawność otrzymanego formularza. W przypadku, gdy wszystko jest w porządku, wysyła należny zwrot podatku z Danii na wskazane przez podatnika NemKonto. To do SKAT musimy wysłać także nadpłatę, jeżeli z rozliczenia wyszło, że zapłaciliśmy za mało podatku.

Jakie dokumenty należy złożyć w SKAT w celu zdobycia zwrotu podatku z Danii?

Jeżeli chcesz odzyskać zwrot podatku z Danii, musisz złożyć rozliczenie w urzędzie skarbowym SKAT. Aby przygotować odpowiedni formularz, będziesz musiał przygotować listę dokumentów. Potrzebne więc będzie:

  • Arsopgorelse – wstępne rozliczenie podatkowe wysyłane przez duński urząd skarbowy,
  • Oplysingsseddel – dokument zawierający szczegółowe informacje o naszych zarobkach, który otrzymamy od pracodawcy (alternatywą może być wycinek z wypłaty Lonseddel/Lonslip),
  • druk UE/EOG – zaświadczenie o zarobkach a granicą uzyskiwane w polskim urzędzie skarbowym,
  • kody TASTSELV – zapewniają dostęp do systemu, w którym dokonuje się rozliczenia 
  • kopia dowodu tożsamości,
  • konto Foreign Nemkonto – przypisany rachunek bankowy, na który SKAT wyśle pieniądze.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności